Dobry elektryk Tarnów

Energia elektryczna obecnie jest czymś tak oczywistym, że stała się praktycznie niezauważalna w naszym codziennym życiu. Zdecydowana większość urządzeń w naszych mieszkaniach zasilana jest prądem, dzięki któremu możemy korzystać z wielu dobrodziejstw dzisiejszej techniki. Dlatego zlecenie prac instalacyjnych elektrykowi ma fundamentalne znaczenie w procesie wykończania wnętrz. Dzieje się tak, dlatego gdyż instalacje elektryczne wykonuje się jeszcze przed wszelkimi pracami wykończeniowymi, do których należą m.in. tynki tradycyjne/gipsowe, układanie glazury itp.

Dlaczego dobry elektryk nigdy nie zostawia montażu puszek elektrycznych do obsadzania tynkarzom?

Specjalista elektryk montujący puszkę


Źle obsadzona puszka elektryczna nie pozwoli nam na etapie montażu założyć gniazdka na stałe tak, aby ono w późniejszym czasie nie wypadało. Każdy chyba wie o co chodzi, kiedy to po paru szarpnięciach gniazdko wypada ze ściany. Puszki elektryczne powinny być obsadzane z użyciem poziomicy laserowej, tak aby wszystkie puszki w pomieszczeniu były na jednakowej wysokości, oraz by wszystkie mocowania były w poziomie – co pozwoli nam na prawidłowe jak i trwałe zamontowanie gniazd.

Elektryk osadzający puszki elektryczne w Tarnowie


Elektryk jako projektant i wykonawca instalacji elektrycznych jest najlepszym i najtańszym wyjściem.

Często zdarza się sytuacja, w której projekt instalacji elektrycznych domu w Tarnowie może okazać się zbyt mało funkcjonalny w odniesieniu do naszych oczekiwań. Dobry elektryk z Tarnowa który posiada wszelkie uprawnienia może dokonać stosownych zmian, które spełnią oczekiwania domowników.

Jednak najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy elektrycznej lub dobrego elektryka, który jest zarówno projektantem jak i wykonawcą instalacji elektrycznych.

Takie rozwiązanie gwarantuje nam niższy koszt wykonania instalacji elektrycznych, ponieważ na etapie projektu uwzględniane są już wszelkie potrzeby związane z funkcjonalnością instalacji. Od nas samych też wiele zależy i powinniśmy się wcześniej zastanowić nad tym w jaki sposób będziemy chcieli oświetlać nasze mieszkanie, jak zamierzamy rozstawić urządzenia elektryczne, AGD itp. Dobry elektryk także potrafi doradzić, podsunąć ciekawy i sprawdzony pomysł, dzięki temu pamiętamy o fachowcu jeszcze długo po zakończonych pracach.

Jak znaleźć dobrego elektryka w Tarnowie?

Tarnów nie należy do grona największych miast w Polsce, ale powstaje tu wiele nowych inwestycji oraz budynków mieszkalnych. Szukając elektryka, firmy elektrycznej powinniśmy zwrócić uwagę na kilka decydujących czynników, które świadczą o tym, że mamy do czynienia ze specjalistą.

Kompetentny elektryk z Tarnowa posiada:

  • aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji oraz pomiarów,
  • działalność gospodarczą i stronę www, z której klient może zasięgnąć informacji jakie usługi wykonuje firma,
  • czytelny i jasny kosztorys planowanych prac,
  • zapewnienie gwarancji na wykonane usługi,
  • wpis do dziennika budowy i sporządzenie wszystkich dokumentacji.

Na co należy uważać?

Boom budowlany, który obserwujemy w ostatnim czasie jest także przyczyną powstawania nowych firm, także elektrycznych. Warto zatem zwrócić uwagę komu powierzamy wykonanie instalacji. Niestety, często atrakcyjna cena może okazać się pułapką, która w konsekwencji będzie nas słono kosztować.

Bardzo częsty błąd przy układaniu przewodów to prowadzenie ich "na oko" - dlaczego to takie ważne? Dlatego iż odstające przewody od ściany będą utrudnieniem dla tynkarzy, którzy chcąc wykonać swoją pracę będą zmuszeni wykorzystać większą ilość materiału, co odbije się na kieszeni klienta. Kolejnym bardzo ważnym aspektem w instalacjach jest to, aby wyglądały estetycznie, bardzo często instalatorzy stosują górne puszki rozdzielające bo jest to szybkie i łatwe rozwiązanie, niestety szpeci to później cały dom.

Ryzyko przy wyborze niewłaściwego fachowca:

  • elektryk amator, który jeszcze niedawno mógł pracować w innym zawodzie, może nie chcieć wziąć odpowiedzialności za swoją pracę,
  • brak uprawnień uniemożliwi wpis w dzienniku budowy, to w konsekwencji oznaczać będzie ogromne problemy z załatwieniem formalności z dostawcą prądu,
  • brak sporządzenia dokumentacji,
  • awaryjność wykonanych instalacji.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.